Internetowy kurs

Podstawy prawa dla twórców internetowych

Kurs dla dziennikarzy sportowych, blogerów, specjalistów ds. PR, Social Media Managerów oraz właścicieli stron internetowych, którzy chcą wiedzieć jak działać zgodnie z prawem.

Przystąp do kursu

Tylko 129zł, polecany przez 100% uczestników

Czego się nauczysz?

Poznasz najważniejsze aspekty prawa prasowego oraz podstawowe prawa i obowiązki wynikające z prawa autorskiego. Całość napisana jest przystępnym językiem, zrozumiałym bez wykształcenia prawniczego.

Prawo prasowe

Dowiesz się o obowiązkach i przywilejach wynikających z prawa prasowego m.in.: tajemnicy dziennikarskiej, dostępu do informacji publicznej czy sprostowań.

Prawo cytatu

Nauczysz się jak zgodnie z prawem wykorzystywać w swoich treściach cudze utwory, takie jak: teksty, zdjęcia, filmy czy memy.

Autoryzacja

Poznasz najważniejsze zasady autoryzacji wypowiedzi oraz dowiesz się jak postępować, gdy Twój rozmówca dokona zmiany we wcześniejszej wypowiedzi.

Źródła zdjęć

Pokażemy Ci skąd brać legalnie zdjęcia oraz wytłumaczymy na czym polega licencja Creative Commons.

Rejestracja prasy

Znajdziesz odpowiedź na pytanie czy Twój serwis, strona lub blog o sporcie powinien zostać zarejestrowany w Rejestrze Dzienników i Czasopism oraz z jakimi wiążę się to konsekwencjami.

Prawo do artykułu

Dowiesz się do kogo należą prawa autorskie do artykułów pisanych indywidualnie, tych będących efektem współpracy wielu twórców oraz do wywiadów.

Weź udział w kursie!

W chwili obecnej nie ma możliwości zapisu na kurs. Nowe zapisy na kursy Akademii zostały wstrzymane.

Zaufało nam już ponad 500 osób

Wybrane opinie o kursie

W kursie najbardziej podobało mi się pokazanie teorii za pomocą konkretnych przykładów i przywiązanie dużej wagi do kwestii zdjęć (która materialnie jest najbardziej kosztowna).

Absolwent kursu

Najbardziej interesujące treści dotyczyły tego, kiedy możemy uznać, że jesteśmy dziennikarzami oraz wytycznych, co do rejestracji prasy.

Ponadto cała część o przestrzeganiu praw autorskich była bardzo ciekawa z tego względu, że nie zawsze ma się jasność czy działa się w zgodzie z literą prawa.

Absolwent kursu

Skończyłem studia prawnicze, a i tak było tutaj dużo nowości dla mnie.

Absolwent kursu

Najcześciej zadawane pytania

Ile kosztuje kurs i w jaki sposób mogę dokonać płatności?

Całkowita i jednorazowa opłata za kurs wynosi 129 zł brutto. Dokonasz jej za pomocą szybkiego i bezpiecznego systemu płatności online tpay, obsługującego zarówno przelewy bankowe jak i karty płatnicze. Dostęp do kursu otrzymasz od razu po zaksięgowaniu wpłaty.

Ile czasu muszę poświęcić na naukę?

Każdy kurs został tak przemyślany, aby można było go ukończyć nawet w jeden dzień. Intensywność nauki dostosujesz jednak do swoich potrzeb i możliwości. Treść wzbogacona jest o filmy, prezentacje, quizy, diagramy oraz rekomendacje narzędzi - to od Ciebie zależy jak bardzo zagłębisz się w temat.

Jak przebiega nauka?

Przez 30 dni masz nieograniczony dostęp do kursu z każdego urządzenia. Obsługa platformy jest bardzo prosta i nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Potrzebujesz jedynie dostępu do internetu. Z platformą możesz zapoznać się korzystając z naszych 2 darmowych kursów

Czy otrzymam certyfikat?

Kurs kończy się krótkim egzaminem w formie testu. Prawidłowe zaliczenie testu upoważnia do uzyskania certyfikatu ukończenia kursu, który wysyłany jest w formie elektronicznej. Do testu można podchodzić kilkukrotnie, należy jednak zmieścić się w 30-dniowym okresie dostępu do kursu.

Masz inne pytanie?

Skontaktuj się z nami